Pozostałe atrakcje

Joanna Mariuk

Jestem licencjonowanym przewodnikiem PTTK Olsztyn z uprawnieniami do oprowadzania po całym województwie,  filologiem angielskim i historykiem
sztuki, zakochanym bez pamięci w Warmii i Mazurach.

 

Chętnie pokazuję zabytki architektury, takie jak zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim, ale równie chętnie pływam na statkach, pokazując piękno naszej przyrody. Przewodnictwo to moja wielka pasja. Od kilku lat prowadzę zajęcia na kursach przewodnickich organizowanych przez Oddział Warmińsko- Mazurski PTTK w Olsztynie.

Oprowadzałam grupy 5-latków, jak i grupy turystów starszych, często na wycieczki udaję się z małymi grupami rodzinnymi, branżowymi. Z przyjemnością wybiorę się również na dłuższą wyprawę pieszą. W kręgu moich zainteresowań jest etnografia, dlatego też często odwiedzam Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Posiadam uprawnienia do oprowadzania w języku polskim, niemieckim i angielskim.

W wolnym czasie sama przemierzam szlaki województwa warmińsko-mazurskiego, ciągle odkrywając jego nowe oblicze i znajdując skarby przeszłości. Czasami prowadzę wykłady na temat regionu. Mieszkam w Olsztynie, ale w razie potrzeby, dojeżdżam do grup zakwaterowanych w innych częściach województwa. Nie są mi straszne zlecenia nietypowe. Ulubione miejsca, w których oprowadzam turystów: Olsztyn, Gietrzwałd, Święta Lipka, "Wilczy szaniec", Olsztynek, Iława, Reszel, Lidzbark Warmiński, ale dla "odkrywców nieznanych lądów" z przyjemnością polecę miejsca mniej popularne. Do zobaczenia na Warmii i Mazurach!

 

 

 

Polecamy


Themes by http://www.website-hostingcomparison.com/